«Перекладна румейська література»

24 листопада в рамках Днів греків Приазов’я-2021 кафедра грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету провела Літературну вітальню «Перекладна румейська література».
З привітальним словом до аудиторії звернулись декан факультету грецької філології та перекладу Юлія ЖАРІКОВА та заступник голови Федерації грецьких товариств України, голова Маріупольського товариства греків Надія ЧАПНІ, наголосивши на важливості проведення подібних заходів для популяризації мовної та культурної спадщини приазовських греків, яка має велику історичну значущість.
Чималу частину культури греків Приазов’я займає література, як оригінальна, так і перекладна. Перекладна література в культурному житті греків-румеїв відіграла велику роль як засіб розвитку румейської мови/діалекту та збагачення виражальних ресурсів мови. Чимало видатних румейських письменників та поетів перекладали рідною мовою твори зарубіжних та українських письменників.
У презентації було висвітлено румейські переклади таких письменників як: Г. Костоправ, А. Шапурма, Л. Кір’яков, В. Бахтаріс, Д. Патрича, Г. Меотіс, Ф. Шебаніц. Їх поетичні твори румейською прозвучали у виконанні студентів І та ІІ курсів.
Також було підбито підсумки конкурсу літературного перекладу з румейської на українську мову. Учасникам конкурсу були запропоновані для перекладу сільські гуморески Доната Патричі.
Варто зазначити, що в конкурсі перекладу взяли участь учні загальноосвітніх шкіл міста Маріуполя та приазовських сіл (Чермалик, Малоянисоль, Македонівка, Великоновосілка) та студенти кафедри грецької філології та перекладу.
Місця розподілилися таким чином:
III місце – Бичкова Софія (Великоновосілка)/ Лавчі Вікторія (Малоянисоль)
II місце – Школенко Діана (МДУ)/ Пічахчи Анастасія (МДУ)
I місце – Чапні Крістіна (МДУ)
Переможці та учасники конкурсу отримають грамоти та подяки.
Ми віримо, що подібні заходи сприяють єднанню поколінь, дослідженню власного коріння та усвідомленню власної ідентичності.
Текст і світлини:
кафедра грецької філології та перекладу
Маріупольського державного університету.