Бердянські елліни відзначили День незалежності Греції

Щорічно його святкують 25 березня не тільки у самій грецькій державі, а й численна діаспора по всьому світу

Бердянські греки сьогодні почали відзначати одне з найголовніших свят еллінів – День незалежності Греції. Щорічно його святкують 25 березня не тільки у самій грецькій державі, а й численна діаспора по всьому світу, адже до здобуття власної державності Греція йшла майже 400 років. З цього приводу над площею перед ЦДЮТ був урочисто піднятий державний прапор Греції.

Традицію підіймати державні прапори країн, чиї представники проживають у нашому місті, в Бердянську започаткували торік, вшановуючи внесок національно-культурних товариств у розвиток Бердянська. Почесну місію виконали представники відомої бердянської грецької родини Котенджи – члени Бердянського грецького товариства «Еллада». Згодом на площі лунали пісні та вірші грецькою мовою, які підготували маленькі члени товариства, а студенти виконали запальний сиртакі.

Україну та Елладу пов’язують більш ніж 2,5 тисячоліть спільної історії, що почалася в Північному Причорномор’ї. І саме тут, через багато століть, зародився грецький національно-визвольний рух проти Османської імперії. Створивши в 1814 році в Одесі таємну революційну організацію «Філікі Етерія» (грец. Спілка друзів), грецькі патріоти розпочали на Балканах боротьбу за незалежність.

Важко переоцінити внесок бердянських греків і в розбудову нашого міста. Навіть місце для будівництва Бердянського порту 190 років тому визначив грек – капітан Микола Критський. Купці та меценати, вчителі та лікарі, спортсмени та громадські діячі, четверо синів Еллади ставали мерами Бердянська, троє – очолювали порт. І сьогодні представники цієї національності відіграють значну роль в житті бердянської громади. Привітати членів грецького товариства прийшли колеги і друзі з інших національно-культурних об’єднань Бердянська.

Джерело: http://www.pro.berdyansk.biz/content.php?id=46635