Привітання голови ФГТУ з нагоди 30-річчя Маріупольського державного університету

Від імені Ради Федерації грецьких товариств України щиро вітаємо ректора МДУ – Миколу Валерійовича Трофименка й професорсько-викладацький склад, співробітників, студентів, аспірантів і випускників Маріупольського державного університету із 30-річним ювілеєм!

Історично  МДУ мав особливу місію – він був заснований у відповідь на гостру нестачу у Приазов’ї вітчизняних кадрів у галузі гуманітарних наук, і що для нас є особливо цінним – став флагманом серед українських вишів з підготовки філологів, викладачів і перекладачів новогрецької мови.

Надзвичайно приємно відзначити роль лідерів та активістів Маріупольського товариства греків, особливо його голови Валентини Іллівни Коноп-Ляшко, які виступили з ініціативою створення у Маріуполі закладу із гуманітарним профілем.
А також хочеться висловити нашу щиру подяку Костянтину Васильовичу Балабанову, який сформував університет і зробив його одним із престижних вишів регіону. Ніхто 30 років тому не міг навіть уявити, що саме завдяки Вашому організаторському таланту, у промисловому місті з’явиться університет європейського рівня, про який знатимуть навіть у США!

За минулі роки наш улюблений університет пройшов вражаючий шлях розвитку, у всі часи залишаючись затребуваним як джерело висококваліфікованих кадрів.

З ім’ям МДУ пов’язано чимало визначних досягнень у розвитку грецької освіти, якими пишається ФГТУ.

Ваші випускники – інтелектуальна еліта України! І ми щиро вдячні Маріупольському державному університету, його керівництву та викладачам за плідну багаторічну співпрацю!

Вітаємо вас, дорогі друзі, та бажаємо, щоб МДУ — перлина вітчизняної освіти — залишався форпостом освіти та науки України, розвивався та досягав висот у всеукраїнських й європейських рейтингах!

Бажаємо усім вам міцного здоров’я, щедрої долі, мирного неба та нових звершень в ім’я України!

З повагою,

Олександра Проценко-Пічаджі,

голова Федерації грецьких товариств України.