Маріупольський університет відсвяткував 30-річчя

7 грудня у Донецькому академічному обласному драматичному театрі  Маріуполя пройшли урочисті збори з нагоди 30-річчя Маріупольського державного університету.

Святкування розпочалося з гімну України у виконанні камерного оркестру «Ренесанс». До присутніх у залі – викладачів, співробітників, студентів та добрих друзів вишу – першим з вітальним словом звернувся ректор МДУ, професор Микола Трофименко.

30 років! За цією цифрою стоять вагомі досягнення, про які ми гордо розповідаємо на весь світ, і важка праця, адже досягнення неможливі без людей, які не шкодували часу, сил і досвіду, щоб амбітні мрії стали реальністю. Дякую кожному за внесок, який ви робите у розвиток Маріупольського університету. Без вас не було б чим пишатися зараз та не буде усього того, що намічено на майбутнє, –  Микола Трофименко.

На святковому зібранні колектив Маріупольського університету привітали численні почесні гості, серед яких народні депутати України Дмитро Лубінець і Сергій Тарута, заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна, секретар Маріупольської міської ради Ксенія Сухова, заступник міського голови Маріуполя Олександр Кочурін, голова Маріупольської районної держадміністрації Наталя Букрєєва, голова Маріупольської районної ради Степан Махсма, голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи. Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет записав відеозвернення до колективу університету.

Маріупольський державний університет завжди перебуває в авангарді реформування освіти та науки України. Роками ви відточували свою майстерність, переймаючи кращий досвід і впроваджуючи новітні практики. Зичу примножувати власні досягнення та збагачувати освітні та наукові здобутки країни, ніколи не втрачати віри у власні сили та розум, бажати більшого, робити усе можливе, досягати найкращого! –  Сергій Шкарлет.

Розділити свято з родиною МДУ прибули і почесні професори університету: головний менеджер з міжнародного партнерства і соціальних проєктів Національної опери України, радник генерального директора-художнього керівника національної опери України Нікола Франко Баллоні та директор з міжнародних зв’язків й відносин з інвесторами групи «СКМ» Джок Мендоза-Вілсон.

На урочистих зборах відбулося вручення відзнак, Почесних грамот і подяк різного рівня. За сумлінну та результативну працю понад 30 працівників університету отримали нагороди Комітету Верховної Ради України, Національної академії педагогічних наук України, Донецької обласної державної адміністрації, Маріупольської міської ради. Першим за вагомий внесок у розвиток національної освіти та підготовку висококваліфікованих спеціалістів відзначили радника ректора МДУ, професора, Почесного Генерального консула Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтина Балабанова.

Ювілей улюбленого університету – це свято нашої спільної справи. Я мав честь 28 років працювати ректором Маріупольського державного університету. Це дуже яскрава, щаслива і успішна частина мого життя. З самого початку мене активно підтримували викладачі, співробітники та студенти і я дуже радий, що поруч зі мною працювали талановиті та сумлінні люди. Це вони є авторами нашого успіху – нашого університету, –  Костянтин Балабанов.

Святкову атмосферу в залі створювали творчі колективи МДУ: солісти вокальної студії «Сопрано», Народний ансамбль народного танцю «Промінь», ансамбль сучасного танцю Equilibrium. Родзинкою концертної програми став творчий номер у виконанні випускниці університету, переможниці чисельних музичних конкурсів і фестивалів Маргарити Соколової.

Джерело: http://mdu.in.ua/news/dosjagnennja_nemozhlivi_bez_ljudej_mdu_svjatkue_30_richchja/2021-12-07-4036?fbclid=IwAR0mVQd3-5OJ-eCL0thQzYG49OjmmRjEJsZf77q9bZCzNPtn8xWjsrTj69Y